Quantcast
Channel: Az ének iskolája TV2
Viewing all 122 articles
Browse latest View live

Az ének iskolája - 2013 04 20-án szombat TV2. 19:10.

$
0
0
Komolyan érdekel, hogy itthon is sikeres lehet-e az izraeli Master Class licencén alapuló TV2-es reality– a hazájában aratott. A tehetséges gyerekek bármilyen valóságshow-ban nagy tetszésnek örvendenek, viszont itt az egész műsort 8-14 évesekre építik, akik közül nyolcat ebben az adásban ismer meg a közönség. Itt nem lesz kiesés, csak pozitív kritikákat ad Szandi, Király Viktor, Hajós András és Szulák Andrea (műsorvezető: Friderikusz Sándor) – kérdés, hogy a kevésbé kiélezett formátum hozni vagy vinni fogja-e inkább a nézőket.
Az ének iskolája 2013 04 20-án szombat TV2. 19:10.

Az ének iskolája - Őstehetség és cuki kislány Az ének iskolájában

$
0
0
Friderikusz Sándor megnyitotta a tehetségek előtt Az ének iskoláját, és remekül hozta az osztályfőnöki szerepkört. Hajós András vicces volt, Szulák Andrea olvadozott a zsűriasztal mögött, Király Viktorról kiderült, hogy bírja a gizda gyerekeket, Szandi pedig megtalálta gyermekkori önmagát.
Az ének iskolája egy humoros családi műsor, ami arra tökéletesen megfelelő, hogy szombat esténként a család együtt derüljön Hajós András poénjain vagy Friderikusz Sándor különös kalandjain. A gyerekek aranyosak, a szülők izgulnak, beleláthattunk egy-egy család életébe, és megnézhettük, hogyan falatozik fasírtot a Siófoki panelban Friderikusz Sándor. Ne felejcsék jővő szombaton is becsengetnek az ének iskolájába.

Az ének iskolája - Óriási sikerrel indult a TV2 új zenés műsora, Az ének iskolája

$
0
0
Az ének iskolájában a lába előtt hevert a tanári kar, de igazi sulijában nem mindenki lelkes attól, hogy Bari Lacika a TV2 tehetségkutatójában szerepel. Osztálytársai féltékenyek az iskola sztárjára.
Óriási sikerrel, gyerekkacajjal és szívfacsaró dallamokkal indult a TV2 új zenés műsora, Az ének iskolája.
A hatásos kezdés nem véletlen, a csatorna ugyanis semmit sem bízott a véletlenre. Az ifjú énekesek közül jó néhánynak már most népes rajongótábora van, de a kicsiknek nemcsak a hirtelen jött népszerűséggel, hanem a rosszakarókkal is meg kell küzdeniük.
A híres zenész felmenőkkel rendelkező, siófoki Bari Lacikára például már most irigyek a kortársai.
– A szüleim mindig is féltettek a médiától, és azt hiszem, most már tudom, miért. Az osztálytársaim között vannak olyanok, akik megszólnak a szereplés miatt – vallotta meg Lacika, aki egyébként nagyon jó tanuló, szabadidejében pedig versenyszerűen asztaliteniszezik és ­fo­cizik.
Pedig a csatorna láthatóan igyekezett mindent megtenni, hogy a gyerekeknek ne okozzon stresszt a verseny. Lazítottak például a szokásos tehetségkutatók feszített tempóján.
– Egy tehetségkutató show-ba soha nem engedtük volna el a fiunkat, látva, hogy ott milyen nagy a hajtás, mekkora a stressz. Az a fajta felhajtás egy ekkora gyereknek nem tesz jót, pláne, ha még tehetséges is. Gyorsan elkapja a gépszíj, megszédítheti a könnyen jött hírnév. Eleinte ezért ettől a műsortól is távol akartuk tartani, az utolsó napon mégis beadtuk a jelentkezést, egyrészt azért, mert Lacika nagyon szerette volna, másrészt mert ez valóban gyerekbarát műsor, ami tényleg az éneklésről szól és nem a versenyről – mondta a zenész édesapa, Bari László.

Az ének iskolája - TV2 Frizbi című műsor felvételén járt Hajós András, és mesélt a közös munkáról.

$
0
0
Hajós András is tanít Az ének iskolájában. Az énekes kollégaként tekint kisdiákjaira, akikkel a TV2 Frizbi Hajdú Péterrel című szerdai műsorának felvételén meséltek a közös munkáról.
Két tanítványával, Magdussal és Lacussal érkezett a Frizbi stúdiójába Hajós András, aki örül, hogy egy olyan iskolában taníthat, ahol nincs kiesés.
Az ének iskolája nem úgy verseny, ahogy eddig megszokták világszerte, vagy akár Magyarországon, hogy gyereket vagy versenyzőt fellökünk, énekel, utána bőg, mert kiesett, vagy bőg, mert nem esett ki. Ez egy tehetséggondozó, az a tizenhat gyerek, aki nagyon sok százból, majd aztán előttünk negyvenből kiválasztásra került, végig velünk marad. Persze lesz egy győztes, mert egy legjobb mindig van - kezdte Hajós András, aki annak örül leginkább, hogy ez a műsor a zenéről szól. Hajdú Péter azon kérdésére, hogy vajon mi újat tud majd átadni tanítványainak, így válaszolt:
Hát ez az. Ezt kérdezem én is nap mint nap magamtól. Nekem nem az a dolgom, hogy átalakítsam, megváltoztassam őket, a saját stílusomat, ízlésemet rájuk erőltessem. Mindkettőnek olyan hangja van, amilyen nekem soha nem volt. De én megtanultam - és talán azért tudtam az asztalra letenni néhány dolgot és játszom ma is koncerteken -, hogy amim van, azzal hogy bánok és hogy hozom ki belőle a legtöbbet. Én ezt szeretném nekik átadni - magyarázta az énekes.

Az ének iskolája - A felvételi folytatódik ma 19:15-kor

$
0
0
Újabb 8 gyereket vesz fel a tanári kar Ők 8-an jutottak be az énes iskolája osztályba.
Tabatabai Nejad Flóra, Tóth Magdus, Farkas Zsolti, Izsó Bogi,
Valovics Marcella, Dani Matyi, Veres Roli, Bari Lacika,
Szombat ma 19,15 Az Ének iskolája.

Az ének iskolája - Kiskamaszok nyomják le a megasztárosokat

$
0
0
A gyerekek sokkal bölcsebbek és erősebbek, mint az elsőre látszik és úgy általában véve sokkal jobb arcok, mint a tévék által elkényeztetett, huszonéves wannabe-sztárok. Az Ének Iskolája - kritika.
Nem akarunk parttalanul nyafogni a magyar kereskedelmi média állapotán, maradjunk tehát gyorsan abban: Magyarországot nem azért szeretjük, mert drákói etikai irányelvek mentén szerkesztenék a szórakoztató műsorokat. Egy íratlan szabály azért talán mégiscsak akad: a gyerekeket békén hagyjuk és kész. Láttunk már példát arra, hogy műsorvezető, vagy éppen politikus egy vagy több gyerek nyomorát használta nézettségnövelésre - plusz önnön hősiességének hangsúlyozására -, de ezeket általában komoly hörgés követi a kritikusok és az öntudatosabb nézők részéről.
A TV2 tehát az év legmerészebb produkcióját tűzte műsorra Az Ének Iskolájával, amelyben nem egy vagy kettő, hanem rögtön tucatnyi kiskamaszt (köztük több hátrányos helyzetűt) hajt színpadra és több millió képernyőre minden szombaton. Mindezt főműsoridőben teszi, a Voice és a Megasztár koreográfiája szerint, természetesen sztárzsűrivel. Kemény vállalás ez a milliónyi éhező-nélkülöző gyerekek országában, de várjuk ki a végét.
A műsor elvileg szocioriporttal fűszerezett tehetségkutató: az osztályfőnök-zsűrielnök Friderikusz Sándor és a leendő tanáruk - Szandi, Hajós András, Szulák Andrea, vagy Király Viktor - felkeresi a gyerekeket otthonukban, hogy személyesen invitálja meg őket a stúdióba, ahol komoly casting, majd tréning vár rájuk. Kieső elvileg nincs, csak sikerélmény, ígérik - hogy ez konkrétan hogy néz ki, nem tudjuk, de reméljük, a készítők tényleg nem terelnek vakvágányra egy kis tehetséget sem, akár csalódással, akár a sztárság hamis ígéretével.
Térjünk is a lényegre. Fanyaloghatunk ugyan a zsűrin - közülük mi gyerekként biztosan Friderikuszt választottuk volna utolsóként ofőnknek, viszont Hajós szokás szerint telitalálat. Vagy bírálhatjuk a koncepciót, esetleg aggódhatunk, hogy ez bizony egy egészséges országban közszolgálati műsor lenne, meg ilyesmi. Mégis azonnal kiderül, hogy Az Ének Iskolája különleges, itt-ott őszintén megkapó műsor. A szerkesztők ugyanis szerencsére csak annyit kozmetikáztak, amennyit mindenképpen muszáj: a steril, szépen bevilágított, tehetségkutatós díszletek mögül állandóan felsejlik a magyar valóság.
Haldokló településeken, lelakott általános iskolákban járunk, Király Viktor boxteremben, a haverjai körében énekelteti a roma fiút, a viccesen magabiztos kiskamaszok közé pedig egy-egy elveszett, sérült lélek is vegyül. Szóval olyanokat mutatnak nekünk, amikről a legtöbb tévéfüggő éppen hogy megfeledkezni igyekszik, és lám: a műsor így is nézettségi rekordokat dönt. Ezt persze nem nehéz megfejteni: sokkal könnyebb azonosulni a még el nem rontott, őszinte és vicces kiskamaszokkal (plusz a backstage-ben könnyező anyukákkal), mint az elkényeztetett megasztárosokkal, akik aztán úgyis vidéki művházak színpadain találják magukat.
Még tanulság is van: a gyerekek sokkal bölcsebbek és erősebbek, mint azt ránézésre látszik. Mégis mi okosat tud mondani Friderikusz, vagy bárki más egy alacsony, nála egy évvel idősebbek közé járó kissrácnak, aki megpróbálja hétköznapi, poénos sztoriként előadni, hogy a tesiöltözőben leteperték és megverték?
Semmit, de nem is kell nekik, tud és ért ő mindent. Ezzel nagyjából el is magyaráztuk a másik okot, amiért Az Ének Iskolája jobb műsor, mint a korábbi tehetségkutatók. Egyszerűen arról van szó, hogy a gyerekek sokkal érdekesebbek és jobb arcok, mint a huszonéves wannabe-sztárok. A szemüveges kocka kész kis Bob Dylan, de ő inkább Mick Jagger és Kurt Cobain lenne, kérdés, le tud-e mondani érte a számítógép-függőségről; a cserfes kislány videokonferenciát szervez a plüssállatainak, a roma fiú felelősségről és elszántságról értekezik a bokszterem öltözőjében; végül pedig - mintegy mellesleg - egy komplexusos, szorongó lány kihívja Christina Aguleirát és lenyomja a befutott magyar mezőny nagy részét.
Az első két műsorban feltöltötték az osztályokat, azaz a műsor még nem mutatta ki a foga fehérjét. A készítők előtt két út áll: a könnyebb az, hogy szórakoztató, de felszínes és hamiskás mederben tartják Az Ének Iskoláját. A nehezebb az, hogy a szórakoztatás mellett igyekszik megmutatni, mit tud és hogy gondolkodik a magyar társadalom egyik súlyosan elhanyagolt, ridegen tartott rétege: a gyerekek.

Az ének iskolája - Nincs műsor kritika nélkül

$
0
0
Népszabadság online
Az ifjak édesek és tényleg ügyesek, de hol van itt az izgalom - kérdezi vendégkritikusunk, Murányi András a TV2 műsora után.
Miután kedves kollégáim közül egy-kettő leírta már veretes kritikájában azt a tökéletesen eredeti gondolatot, amely szerint, ugye, gyermekkel (kutyával stb.) szinte mindent el lehet adni, így – konklúzió – a TV2 Az ének iskolája című produkciója alapból kurrens termék, bocsánatért esedezem, amiért magam nem hüppögve és tyüntyülüpüntyüzve közelítek a kérdéshez, hanem mintegy neutrálisan. Mentségem nincs. Annak idején, amikor elköteleztem magam a kvázi kritikaírás mellett, azt gondoltam, hogy ez egy szakma, ahol az ítésznek higgadtnak, objektívnek és közhelymentesnek kell lennie; nem is hosszabbítanám, annyira kínos.
Mit látunk hát?
Elsősorban az X-Faktor serdülő II-esekre hangolt háttérműsorát, ami, persze, nem jelenti azt, hogy a TV2-n alig két hete futó gyermektehetség-kutató borzalmas volna. Ha kiskamaszok szerepelni akarnak a tévében, esetleg énekmamák-énekpapák tolják kényszeredett, de lazának szánt mosolyukkal kicsinyeiket a nyilvánosság felé, ám legyen; miként az is elfogadható műsoralap, ha olyan személyiségek zsűriztetik őket, illetve vesznek részt kerettörténeteikben, akik (el)ismert szakemberek. Csakhogy e kombó önmagában még nem jelent semmit; izgalmat, feszült várakozást legföljebb, mint amikor a csajt vártuk randevúra a Nyugati téren az óra alatt, s csak reménykedtünk, hogy valóban olyan jól néz ki, mint azt a hajnalban végződő, csatakrészegen letudott buliban észlelni véltük.
Az ifjak édesek és – szerkesztett az adás – tényleg ügyesek: pipa; a tanári karként feltűnő zsűritagok kedvesen, csettintve, finom mosolyfolyam közepette teszik a dolgukat: újabb pipa. Na de erre műsort építeni akkor tessék már, a kutyaúristenit neki, ha egyéb ötlet is beugrik annál, mint hogy bejön a család, énekel a gyermek, ájuldoznak a tanárok, meglepjük a gyermeket, örül a gyermek, örül a család. Az ének iskolájának első két adásában éppen ez történt: a negyedik esettől, amikor a nézővel már bemagoltatták a dramaturgiát, hogy tudniillik váratlanul megjelenik a kiskorú életében Friderikusz Sándor osztályfőnök bácsi, s közli vele, nem választották ki természetesen kiválasztották, a képernyők előtt ülők nagy része elkezdte pörgetni az iPhone-ját, hátha talál valami izgalmasabbat, például talppal is lehet gólt rúgni.
Fájdalom, az első két adásban nem volt semmi csavar/dramaturgia, amely fölülírta volna a komfortparádét; pontosabban egy akadt, amikor az egy év alatt két osztályt elvégző Lőrincz Álmos a színpadon közölte, egyszer az öltözőben énekelni kezdett, mire megverték. „Más ez a gyerek” – pszichologizáltak tanárok, s ekkor lehetett érezni először/utoljára azt, mennyire megdobta volna az amúgy x-faktorosan jól vágott, Friderikusz által gondosan narrált, képileg szépen megkomponált, ellenben álfrizbis díszletű műsort, ha a kliséken túlmerészkedett volna, s a kis klasszisok mindennapjait csöppet mélyebben is felskicceli. (Izé, és a mikrofont/árnyékát ne tessék már állandóan képben felejteni; ilyesmi még a grönlandi kettes csatorna bálnazsír-feldolgozókról futó realityjében sem fordulhat elő.)
Kurcz Szandi hangja brutális, Rubay Laci maga a csúcsra járatott génállomány, Venczli Alex lesz a magyar Justin Bieber – a folytatásban már tanáraikkal, Szulák Andreával, Pintácsi Alexandrával (Szandi), Hajós Andrással és Király Viktorral látják őket énekelni, gyakorlatozni, továbbá empatikusan nem kiesni, a szokásos külföldi licencet (Masterclass, HBO) átpofozgató-magyarító csatorna pedig izgatottan várhatja, mennyi nézője marad az újabb énekműsornak, amelyből egy idő után, élek a gyanúperrel, elfogy a matéria.

Az ének iskolája TV2 - Szombat este tizenhatra bővült a nebulók létszáma

$
0
0
Ma este tizenhatra bővül, s ezzel teljessé válik a TV2 tehetségkutatójának, Az ének iskolájának létszáma, vagyis befejeződnek a felvételik.
A nebulók közül az egyik, a tatabányai Lőrincz Álmos (11) nem csupán az éneklés terén számít zseninek, lévén kettesével végzi a tanéveket az általános iskolában, ahol színpadi sikerei ellenére mégis sok bánat éri. Az alacsony növésű fiúcskát különlegessége miatt sokat bántják az osztálytársai, sőt bevallotta, egy alkalommal a tornaterem öltözőjében meg is verték a többiek.
– Álmosban elképesztő érzékenységet, intelligenciát, tehetséget, ugyanakkor nehezen kezelhető indulatokat is érzek. Ez a kisfiú nem átlagos gyerek, neki szakember és szerető szív kell egyszerre. Elmondta nekem, milyen sokat bántják az osztálytársai. Ha valaki eltér az átlagtól, azzal nem tudnak mit kezdeni a többiek, de szerintem az ilyen gyerekek pár éven belül nagyon népszerűek lesznek. Örülök, hogy bekerült a csapatba ez a kisfiú, mert meg kell tanítani neki azt, hogy az élet bizony nem bánik velünk kesztyűs kézzel – mondta Szulák Andrea, a műsor egyik tanára, aki a kamerák előtt lágyult el Álmos történetét megismerve. A színész-énekesnő amúgy is érzékeny mostanában, de ebben szerepet játszhat kislányához, Rozinához fűződő érthetően szoros viszonya.
– Tegnap is elsírtam magam otthon, amikor arra ébredtem, hogy Rozina hatéves lett. Ősszel kezdi az iskolát, már igazi nagylány. Ha csak ránézek, uralkodni kell magamon, hogy örömömben, meghatottságomban ne potyogjanak a könnyeim, annyira egynek érzem magam vele – árulta el Andrea, aki korábban olykor még mérgében is képes volt sírva fakadni. Szulák szerint egy gyerek sohasem rossz. Úgy véli, a „rosszaság" a felnőttek tulajdonsága, akárcsak a mesterkéltség. Egy gyerek mindössze eleven, fecsegős vagy csibész lehet. Ezért van az, hogy ők még nem énekelnek manírosan, nem tudatosan hatásvadászok, sokkal inkább ösztönösek. Az ének iskolájában a kis osztályom négy nebulója hihetetlenül érzékeny teremtés, de mind más egyéniség, ezáltal másképpen kell velük bánni is. Nagyon igénylik az anyáskodást és a sok beszélgetést – mondta a műsor Andi nénije.

Az ének iskolája - A Scherzinger ikrek is csatlakoztak az osztályhoz

$
0
0
A Scherzinger ikrek még kedvenc sportjaikról is hajlandóak voltak lemondani annak érdekében, hogy a lehető legjobbat hozzák ki magukból Az ének iskolája színpadán. A lemondással járó kemény munka és gyakorlás meghozta gyümölcsét, hiszen ők is tagjai lettek a különleges kis osztálynak.

Az ének iskolája - Az ének iskolája sorozatosan nyeri a szombat estéket

$
0
0
Ismét toronymagasan nyerte a szombat estét a TV2 tehetséggondozó műsora. Az ének iskolája ráadásul tovább növelte piaci részesedését, a második epizód 35,13 %-os közönségarányt ért el a 18-49 éves célcsoportban. A műsor minden célcsoportban tarolt, átlagos nézőszáma is magasabb volt, mint az első részé. A TV2 tehetséggondozóját főleg a 18-49 éves nők választották, ebben a célcsoportban a show 39,28% SHR-t produkált. Az ének iskolája szombati esti piaci részesedése (35,13 %) önmagában ismét magasabb volt, mint az öt legnagyobb versenytárs együttes közönségaránya (RTL Klub+m1+Cool+Viasat3+Film+: 30,6% SHR). A fenti nézettségi adatok is azt bizonyítják, hogy a nézők körében igény van az értékes tartalomra, a család minden tagját megszólító minőségi műsorokra.

Az ének iskolája - Hajós András szerint Lacinak kevesebbet kellene hajlítania a dallamokon

$
0
0
A kevesebb több lenne - ez a megállapítás illik Az ének iskolája című TV2-es tehetséggondozó műsor egyik versenyzőjére, Bari Lacikára.
A fiú ugyan ámulatba ejtette hallgatóságát, de műsorbéli tanára, Hajós András szerint Lacinak kevesebbet kell - szakszóval élve - hajlítania a dallamon. Lacika ugyanis olyan virtuóz módon ad elő egy egyszerű dalt is, hogy szinte rá sem ismerni az eredeti szerzeményre.
A hajlítások zsigerből robbannak ki Lacika torkából, így bizony nagyon nehéz dolga lesz vele Hajósnak. Különösen, hogy Lacika egyelőre még ösztönből énekel, és bár vevő a jó tanácsokra, egyelőre Hajós minden tanítása ellenére a harmadik adásban is széthajlította a versenydalát.
Bár a stúdió szinte felrobbant a sikertől az éneklése után, Hajós András visszafogottságra intette tanártársait. - Arra kérek mindenkit, Lacika inkább kapjon olyan osztályzatokat amiből egyértelművé válik számára, hogy mit kell még megtanulnia ebben a műsorban – utalt Hajós arra, hogy a fiúnak azt kell elsajátítania, hogyan foghatja vissza a hangját.
– Akármilyen meglepő is, „rosszabbul” kell megtanítanom Lacit énekelni – mondta Hajós András a Mokkában. – Azt kell gyakorolnia, hogy kicsit átlagosabban, szürkébben énekeljen.

Az ének iskolája - Rajzold le kedvenc dalodat címmel, gyermekrajz pályázatot hirdetett a TV2.

$
0
0
A rajzokat Az ének iskolája diákjaiból, tanáraiból, és az osztályfőnökből, Friderikusz Sándorból álló zsűri bírálja el, emellett a közönség is szavazhat kedvenceire.
Nagy sikerrel fut a TV2 tehetséggondozója, Az ének iskolája kimagasló nézettségével a TV2 idei legnézettebb produkciója. A műsorhoz kapcsolódóan „Rajzold le kedvenc dalodat" címmel gyermekrajz pályázat indult, ezzel szeretné a csatorna bevonni és aktivizálni az éneklő gyermekek rajongóit, azokat az általános iskolásokat, akik a műsort nézve kedvet kaptak a rajzoláshoz, a kedvenc daluk bemutatásához. A gyerekek A4 méretben tetszőleges rajzeszközzel készíthetik el kedvenc dalukkal kapcsolatos rajzukat. Az ének iskolájához kötődő pályázaton május 16-ig két korcsoportban jelentkezhetnek a 6-9 és 10-14 évesek, a rajzokat postán és e-mailben küldhetik be a TV2 Marketing igazgatóságára, és a műsor honlapján lehet rájuk szavazni. A beérkező rajzokat Az ének iskolája diákjaiból, tanáraiból, és az osztályfőnökből, Friderikusz Sándorból álló zsűri bírálja el, emellett a közönség is szavazhat kedvenceire, a legjobb alkotások beküldői pedig értékes ajándékot nyernek.

Az ének iskolája - Szandi nem fárad el tanítványa mellett.

$
0
0
Szandi nem fárad el tanítványa mellett. Az énekesnő a TV2 Mokka című műsorában Venczli Alexszel mesélt arról, milyenek az órák Az ének iskolájában.
Szandi szerint Alex az a típus, aki megijed mindentől. Ha meghall egy dalt, kétségbeesetten hívja tanítóját, de két nap múlva, miután már dolgoztak egy kicsit rajta, azt mondja: nagyon jó.
Szandi nagyon pörgős, nagyon sok energiát ad nekem és pont azt beszéltük, hogy így is annyi energiája marad... - mondta a fiú, aki telefonon is gyakorol tanítójával, de az első találkozáson szükség volt a lazításra. Azt akartam, hogy oldódjon fel, így futottunk két kört az osztályban, padokra föl, le. Tök jó volt - mondta Szandi, aki elárulta: mimikai gyakorlatokat is végeznek az órákon. Nagyon fontos, hogy hogy néz a kamerába, kvázi a csajok szemébe, illetve, hogy magáévá tudja tenni a közönséget. Hogy tudjon rájuk hatni, ahhoz kell mimika is - magyarázta az énekesnő.

Az ének iskolája - Szulák Andrea nem szégyelli a könnyeit

$
0
0
Szulák Andrea Az ének iskolája "tanárnőjeként" néha szigorúbbnak tűnik, de kedves és humoros is tud lenni, sőt, az érzékeny oldalára is fény derült. Nemegyszer megkönnyezte már a gyerekek produkcióját.
Minek is tagadjam, érzelmes ember vagyok, sosem szégyelltem, ha valami mélyen megérint, de azért nem szeretek túlzásokba esni. Olyan is van, amikor úrrá tudok lenni az indulataimon, mérgemen, ami régebben néha szintén könnyekre fakasztott. Márpedig a színpadra készülő gyerekeknek különösen fontos, hogy az érzelmekről is tanuljanak. Nagyon örülök, hogy taníthatom, segíthetem őket! - mondja Szulák Andrea, aki gyakorló édesanyaként könnyen bele tudja képzelni magát az általa gondozott gyerekek helyzetébe. Tehetséges gyerekként az ismertség kapujába kerülni nem könnyű. Sokat kapok a műsorban megismert kicsiktől, a tanári feladataimtól, ahogy a saját gyerekem is nap, mint nap tanít. Türelemre, megértésre, szeretetre - fogalmaz az énekesnő.

Az ének iskolája - Szandi kimondottan baráti kapcsolatot ápol a tanulóival

$
0
0
Szandi nagyon jó, szinte baráti kapcsolatot ápol a tanulóival. Az ének iskolájának "tanár néni" szerepe szemmel láthatóan nagyon jól áll neki.
Soha nem hittem volna, hogy a pedagógusszakma ennyire szórakoztató is lehet. Azt mindig is tudtam, hogy a leghálásabb közönségnek a gyerekek számítanak, azonban most teljesen másfajta kapcsolatom van velük. Mindig hatalmas lelkesedéssel és kicsattanó energiával indulok az óráimra. Minden diákommal nagyon jó és bensőséges viszonyt ápolok, sőt, a szüleikkel is. Nemcsak az "órákon" találkozom a gyerkőcökkel, hanem a "sulin" kívül is. Folyamatos kapcsolatban vagyok velük, tudják jól, hogy bármikor, bármilyen témával megkereshetnek, felhívhatnak - mondja a Like magazinnak Szandi, aki nemcsak saját diákjaival, hanem a többivel is beszélget a forgatásokon.
A múltkor a színpadra lépés előtt a fiúk körbevettek és azon versengtek, hogy melyikük tud nekem szebbeket mondani. Nagyon aranyosak voltak, egy-két udvarlós dumánál még hangosan fel is kacagtam. Mondtam is nekik, hogy ezzel a szöveggel könnyen meg fogják hódítani a lányokat - meséli a népszerű énekesnő.

A ének iskolája - Rivalizálás folyik Szulák és Szandi között

$
0
0
Két dudás nehezen fér meg egy csárdában — igaz ez Az ének iskolája tanáraira is. Szulák Andrea és Szandi véleménye gyakran nagyon eltér egymástól. A ma esti adásban duettet énekelnek a gyerekek, így a felkészítésükben is két tanár vett részt. Bogika és Dani Matyi a NOX együttes Forogj világ! című dalát adták elő, de mindkét tanáruk másképp instruálta őket. Míg Szandi látványos koreográfiát akart, addig Szulák Andrea az egyszerűségre törekedett.
Az előadás jól sikerült, s a végén Szandi, egy beszélgetés közben megjegyezte: neki csak az volt a célja, hogy megtanítsa Boginak a dalhoz illő hajlítást. Erre Szulák kontrázott: — És sokkal jobban is énekli, mint te. Szandinak sem kellett több: — Andrást már megdobtam tollal, most te jössz — mondta, majd miután véget ért a tollcsata, egy öleléssel ki is békült a két tanár. — Folyamatosan élcelődünk egymással — mondta Szandi. — Néha túlpiszkálódjuk magunkat, de hatalmas a szeretet köztünk.

Az ének iskolája 2013 - Rappelni tanították Friderikuszt

$
0
0
Tinik tanították Az ének iskolája osztályfőnökét, Friderikusz Sándort arra, hogyan kell rappelni. Valovics Marcella (13) és Farkas Zsolti (14) szombat este előadott duettjében ugyanis volt egy rapbetét, amelyet Marcella – akinek ez a kedvenc zenei műfaja – sokáig gyakoroltatott partnerével,  Zsolti pedig a próbákon igyekezett megtanítani a műsorvezetőnek néhány sort. 
Fridi azonban nem értette, mi ebben a nehéz. – Mondani kell egy szöveget, kicsit dallamosabban. Nem éneklés, hanem olyan, mint a beszéd, csak zenére – fejtette ki Marcella, aki nem értékelte Friderikusz kísérletét. Megtette helyette Szulák Andrea, aki leosztályozta Sándor próbálkozását. Ne haragudjon, de nálam ez csak egy 2/3 – mondta nevetve Szulák.

Az Ének iskolája 2013 - Farkas Zsolti minden titkát megosztja tanítójával, Szulák Andreával.

$
0
0
Farkas Zsolti minden titkát megosztja tanítójával, Szulák Andreával. Az ének iskolájának kis diákja a TV2 Mokka című műsorában mesélt arról is, milyen érzés volt az énekesnővel egy színpadon állni.
Szolnoki Péter is igazi tehetségnek tartja Farkas Zsoltit, aki legutóbb egy Bon-Bon dalt énekelt Az ének iskolájának színpadán.
Nehéz megmérettetés, de nekem ez az egyik álmom, hogy színpadon állhassak és egy ilyen jó zenekar kísérhessen. Úgyhogy ez életem egyik legjobb része - mesélt Az ének iskolájáról Farkas Zsolti, aki a műsor végén tanítójával, Szulák Andreával is énekelhetett duettet. Nekem ez nagyon nagy megtiszteltetés, hogy Szulák Andreával állhattam egy színpadon. Ezt sosem fogom elfelejteni. Nem is gondoltam volna, hogy pont ő lesz a tanárom, nagyon örültem neki - magyarázta a fiú, aki elárulta: nagyon jó a viszonya tanítójával.
Nekem olyan, mint a második anyukám. Mindenben meghallgat, ha akarom, elmondom az összes titkomat neki - mosolygott Zsolti.

Az Ének iskolája - Több száz gyermeket ihletett meg Az ének iskolája!

$
0
0
Lezajlott Az ének iskolája gyermekrajzpályázata. A TV2 által meghirdetett versenyre csaknem 800 pályaművet küldtek be, és közel 38 ezer közönségszavazat érkezett. A legtöbb rajz ByeAlex Kedvesem című dalára és PSY slágerére, a Gangnam Style-ra érkezett.
Kedvenc dalukat kellett lerajzolniuk azoknak a gyerekeknek, akik jelentkeztek Az ének iskolája rajpályázatra. A május 18-23. között, két korcsoport számára zajló versenyre közel 800 rajzot készítettek, melyekre a TV2 weboldalán szavazhatott a közönség, illetve Az ének iskolája tanáraiból és diákjaiból álló zsűri is értékelte őket. Egy hét alatt közel 38 ezer közönségszavazat érkezett, ezzel a gyermekrajzpályázat a TV2 egyik legsikeresebb online kampánya volt. A legnagyobb kedvenc ByAlex és PSY volt, a legtöbb gyermek a Kedvesem és a Gangnam Style előadóit rajzolták le.
A nyerteseket a május 26-i, gyereknapi Naplóban hirdették ki: mindkét korcsoportban 3-3 győztest választottak a közönségszavazatok alapján, akik Az ének iskolája márkázott termékekből álló ajándékcsomagot nyertek. Emellett a zsűri döntése alapján 10-10 győztes családi belépőt nyert a Minicity Gyerekvárosba.

Az ének iskolája 2013 - Az ének iskolájában egyre nagyobb a küzdelem

$
0
0
Az ének iskolájában egyre nagyobb a küzdelem, a csillagos ötösért harcolnak a diákok. Az ének iskolája szombaton este 19:25-től a TV2-n!
Az igazi családi szórakozást ígérő műsor, 8 és 14 év közötti, kiemelkedő énektudású és tehetségű kisgyermekeket mutat be. Ebben a műsorban nincs kiesés, nincs csalódás, nincs durva kritika. A gyerekek kizárólag pozitív megerősítéseket kapnak egy olyan különleges osztály tagjaként, amely az adások alatt végig együtt marad! A 16 kiválasztott gyerek zenei fejlődését a könnyűzenei szakma kiválóságai, Szandi, Szulák Andrea, Hajós András és Király Viktor segítik, az osztályfőnök – műsorvezető pedig Friderikusz Sándor.
Viewing all 122 articles
Browse latest View live